1001 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem – książka, która pomoże Wam przeżyć twórcze Narzeczeństwo

Na książkę 1001 pytań które warto zadać sobie przed ślubem trafiłam sporo przed zaręczynami i od razu postanowiłam ją zdobyć 🙂

Udało się, czekała gotowa na moment kiedy my wystartujemy w naszą przedmałżeńską oficjalną podróż. Książkę zaczęliśmy przerabiać w pierwszym tygodniu narzeczeństwa, a skończyliśmy w zeszły piątek.

Jeżeli miałabym scharakteryzować ją jednym zdaniem powiedziałabym, że jest to kopalnia inspiracji dla narzeczeńskich rozmów, dzięki której żadna istotna kwestia nie zostanie pominięta.

Książka podzielona jest na tematyczne rozdziały, a każdy z nich zawiera pytania oraz zagadnienia do dyskusji w różnych formach. Oprócz standardowych zdań pytających, są „zadania typu a,b,c,d”, tabelki i dłuższe fragmenty tekstu inspirujące do dyskusji.

Większość pytań dotyka standardowych życiowych tematów, o których większość osób chociażby napomykała w swoich rozmowach, jednak dzięki przygotowanym pytaniom, które uwzględniają masę różnych sytuacji każdy temat może być przegadany dogłębnie i wyczerpująco.

Oprócz tego znalazło się tam kilka zabawnych pytań. Moim faworytem jest „Czy gdyby Twój Parter posiadał zwierzątko, którego nie lubisz, to czy naumyślnie zostawiałbyś otwarte drzwi i okna aby uciekło”

Była także część poświęcona ślubom z różnymi „rodzajami” ludzi, jak np. ślub gwiazdą, ślub z wojskowym, ślub z obcokrajowcem. Niestety zabrakło rozdziału pt. „Ślub z programistą”, co jak dla mnie jest jedynym mankamentem tej książki 🙂

Pozycja, ta w przeciwieństwie do innych, na które się natknęłam omawiała zagadnienia kompleksowo oraz miała formę umożliwiającą wspólne czytanie, co bardzo sobie cenię w tego typu pozycjach.

Przekonać Programistę, aby przeczytał rozdział, a potem o nim dyskutował nie byłoby łatwo, natomiast forma pytań, która nadawała naszemu czytaniu kształt rozmowy sprawiła że wspólna lektura stała się miłym rytuałem.

Uważam, że książka ta wiele nam dała. Dzięki licznym rozmowom lepiej się poznaliśmy, utwierdziliśmy się w przekonaniu że na większość spraw mamy podobne zdanie, oraz zlokalizowaliśmy zagadnienia, które mogą stać się punktami zapalnymi w naszym Małżeństwie, żeby zawczasu mieć się na baczności.

Uważam, że gdyby każda para przedyskutowała przed ślubem pytania zawarte w tej książce to liczba rozwodów zmniejszyłaby się o połowę.

Szczerze polecam tę pozycję, każdemu kto marzy o szczęśliwym małżeństwie i wartościowym przeżyciu narzeczeństwa 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s