Sposób Uli na Narzeczeństwo

Oto pierwszy z gościnnych wpisów w serii sposób na Narzeczeństwo. Swoimi przemyśleniami dzieli się z nami Ula z bloga Kobieta i Pasja.

Nasze narzeczeństwo było dosyć nietypowe, ponieważ trwało niecałe pół roku. Jednak wbrew często powtarzanym opiniom, że nie da się zorganizować ślubu w kilka miesięcy, nam wszystko idealnie się ułożyło. Ślub i wesele były dokładnie takie jakie sobie wymarzyliśmy. Znalezienie odpowiedniej sali na wesele jest zazwyczaj dość wymagającym zadaniem, dlatego w związku z ograniczeniami czasowymi, postanowiłam nie wybrzydzać i wybrać to miejsce, w którym po prostu będą mieli wolny termin. Podczas wstępnego przeglądania ofert, szczególnie spodobała mi się jedna sala. Bez wielkich nadziei napisałam maila z pytaniem o termin. I okazało się, że mieli dla nas wolną salę w sierpniu! Sala była przepiękna, idealnie wpisywała się w nasz gust, a wesele jak mówi mój mąż było jego „najbardziej udanym weselem w życiu”. Ale już dosyć o ślubach i weselach, miało być o narzeczeństwie. 🙂
W związku z tym, że nasze trwało dosyć krótko, byliśmy bardzo zajęci ślubnymi przygotowaniami i tym samym trudniej było znaleźć czas na spotykanie się. Jednak kiedy tylko mogliśmy,umawialiśmy się na randki. Myślę, że w narzeczeństwie ważne jest żeby nauczyć się celebrować ten czas bycia razem i później móc przenieść to na małżeństwo.Jako, że jesteśmy osobami wierzącymi bardzo ważna była dla nas wspólna modlitwa oraz życie w czystości. Teraz z perspektywy małżeństwa widzę jak bardzo się to opłacało. Narzeczeństwo jest ostatnim momentem by móc porozmawiać o ważnych dla nas, kluczowych sprawach. Warto rozmawiać o swoich poglądach na temat posiadania dzieci, podziału obowiązków, seksu, kontaktów z teściami, finansów, tego gdzie chcemy mieszkać. Dla nas było to oczywiste, żeby o wszystkim wcześniej powiedzieć, żeby być ze sobą szczerym i uniknąć przykrych niespodzianek po ślubie. Wiadomo, że nie wszystko da się obgadać i ludzie się zmieniają, ale sami rozumiecie, że pewne sprawy lepiej wcześniej omówić. Myślę, że w narzeczeństwie ważne jest (szczególnie dla kobiet) aby znaleźć takie chwile żeby pożegnać się ze swoim starym życiem, starym światem. Zamknąć za sobą pewien rozdział i z
radością wejść w kolejny. Dla mnie bardzo ważny był też moment kiedy po raz pierwszy w życiu, tak prawdziwie zachwyciłam się tym, czym jest małżeństwo. Było to na rekolekcjach dla narzeczonych prowadzonych przez państwa Malickich. Są to ludzie już w starszym wieku, ale promieniuje z nich taka autentyczna miłość, że nie da się obok nich przejść obojętnie. W moim domu rodzinnym niestety nie miałam dobrego wzoru do naśladowania, dlatego spotkanie tych ludzi, tym bardziej było dla mnie niesamowite. Przed wejściem w małżeństwo polecam właśnie napatrzeć się na takie dobre wzory. Bardzo polecam też rekolekcje „Przygotowanie do małżeństwa metodą dialogową” na których można porozmawiać na wszystkie istotne przed ślubem tematy, a także spotkać się ze wspaniałymi i szczęśliwymi małżeństwami.

Bardzo serdecznie dziękuję Uli za podzielenie się swoją historią. Zgadzam się z nią i postaram się żeby ubogacić nasze narzeczeństwo jej wskazówkami.

A Was zapraszam na Uli bloga Kobieta i pasja. Jak sama pisze: „Mój blog motywuje mnie do pracy nad sobą, do odkrywania swoich pasji i zdobywania różnych umiejętności. Chciałabym też, żeby stał się inspiracją dla innych.”  Od siebie dodam, że rzeczywiście blog ozdobiony bardzo ładnymi zdjęciami jest pełen inspiracji, dla mnie zwłaszcza kulinarnych.

Jeżeli chcecie podzielić się swoim sposobem na Narzeczeństwo, opiszcie swoją historię i wyślijcie mi  na adres jestklarownie@gmail.com

Dobrego dnia 🙂

Reklamy

2 myśli w temacie “Sposób Uli na Narzeczeństwo

  1. Jak się chce to i w krótszym czasie można zorganizować ślub z weselem. 🙂 Według mnie wszystko zależy od priorytetów i czasu.
    Kiedyś napiszę o naszym narzeczeństwie… 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s