Nowa jakość życia #11 – Relacje z ludźmi

Relacje z otaczającymi ludźmi są tym, co w dużej mierze decyduje o naszym zadowoleniu z życia, szczęściu, frustracji czy poczuciu bezsensu.

Właściwie poprowadzone inspirują, motywują i dodają sił, zaś te źle rozegrane mogą nawet zabić.

Kiedy tworzyłam w głowie obraz tego szkicu miałam w planach napisać osobno o relacjach z Drugą Połówką, z Rodziną, znajomymi czy przypadkowymi ludźmi. Im dłużej jednak myślałam, tym bardziej wydawało mi się, że w relacjach ważny jest pewien uniwersalizm. Chyba ciężko mieć doskonałe relacje w związku, ale beznadziejne z rodziną, świetne ze znajomymi ale kulejące kiedy trzeba coś załatwić z kimś obcym.

Uważam że wszystkie relacje w jakie wchodzimy, są powiązane niewidoczną siecią. Oddziałują one na siebie i w gruncie rzeczy wszystkie opierają się na podobnych zasadach.

Staram się zawsze działać według pewnych zasad, które, moim zdaniem pozwalają budować satysfakcjonujące relacje na wszystkich płaszczyznach życia.

  1. Wiara w dobre intencje – niezależnie od tego z kim mam do czynienia staram się wychodzić z założenia że druga osoba chce dla mnie jak najlepiej. Są oczywiście sytuacje, kiedy trzeba mieć się na baczności, jednak generalnie ludzie są dobrzy i większość z nich nie ma w planach wykorzystać czy skrzywdzić drugiego
  2. Uśmiech – staram się, żeby najpierw szedł mój uśmiech a zaraz za nim ja. Choć nasze społeczeństwo jest jeszcze dość odporne na wyrażanie radości dostrzegam sporo przejawów ludzkiej życzliwości. Niezależnie gdzie jestem i z kim rozmawiam staram się być zawsze uśmiechnięta i otaczać się pozytywną energią. Nie mam także oporów przed uśmiechaniem się do ludzi na ulicy, a co milsze wielu z nich na uśmiech odpowiada.
  3. Prawdomówność – jest to bardzo ważna cecha, nad którą cały czas jeszcze pracuję. Mówiąc prawdę jest mniejsze szansa że wpadniemy w kłopoty gdy ktoś nakryje nas na kłamstwie. Zaufanie jest cennym darem i nie warto ryzykować utratą go, nawet kiedy mamy ochotę skłamać, czy to z wygodnictwa czy to ze strachu
  4. Dobrze robić swoje – nie ma sensu pogrążać się rozważaniach typu „ktoś ma lepiej”, albo „skoro on tego nie robi, to czemu ja muszę”. Jeżeli masz zadanie, w jakiejkolwiek dziedzinie życia po prostu staraj się zrobić to dobrze. Krętactwo, kombinowanie i uciekanie od odpowiedzialności mogą łatwo zrazić do Ciebie ludzie.
  5. Służenie pomocą – każdy z nas jest obdarowany pewnymi talentami, każdy ma inną pozycję i w innym miejscu się znajduje. Nie ważne, ja jakiem etapie życia się znajdujemy zawsze powinniśmy pomagać innym. Trzeba pamiętać że serdeczność, wsparcie i dobra energia którą wysyłamy w Świat, wrócą do nas w najbardziej niespodziewanym momencie

Takie pomysły przyszły mi do głowy, kiedy próbowałam przeanalizować moje relacje z innymi. Jeżeli macie jakieś inspirujące porady koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu 🙂

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s