The Best of NT

Chciałabym się z Wami podzielić moimi absolutnie ulubionymi kawałkami z Nowego Testamentu, które dają mi siłę, podtrzymują wiarę i niosą nadzieję. Mam nadzieję że każdy znajdzie coś co go zainspiruje 🙂

#1 „Proście, a będzie Wam dane, szukajcie a znajdziecie, kołaczcie a otworzą Wam […] Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre tym, którzy do proszą” (Mt 7, 7;11)

#2 „Nie sądźcie, a nie będzie sądzeni, nie potępiajcie a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone, dawajcie, a będzie wam dane[…] odmierzą Wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie” (Łk 6, 37-38)

#3 ” Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa Moje w was, to proście o cokolwiek chcecie, to wam się spełni” (J 15,7)

#4 (1 Kor 13) –> chyba nie muszę wyjaśniać

#5 „wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości (1 Kor 16,14)

#6 „owocem zaś Ducha (Świętego) jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Dla tak postępujących nie ma Prawa” (Gal 5, 22)

#7 „wszytko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13)

#8 ” A Bóg mój według Swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę ” (Flp 4, 19)

#9 ” Za pełną radość poczytujcie sobie (…) ilekroć spadają na was różne doświadczenia. Wiedzcie, że to co wystawia waszą wiarę na próbę rodzi wytrwałość, wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali i bez zarzutu, w niczym nie wykazując braków. Jeżeli zaś komuś brakuje mądrości niech prosi o nią Boga, który daje chętnie wszystkim i nie wymawiając; a na pewną ją otrzyma” (Jk 1, 2-5)

#10 „Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości” (1J 1,9)

#11 „Ufność którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu że On wysłuchuje wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą, a jeżeli wiemy  że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego o co Go prosimy” (1J 5, 14-15)

Oczywiście w NT znalazłam o wiele wiele więcej mądrości i kawałków które uradowały mnie i podniosły na Duchu, ale te były dla mnie w pewnie sposób szczególnie ważne i zwróciły moją uwagę. Moim absolutnym hitem jest #6. Jestem szczęśliwa że przeczytałam Nowy Testament. Wierzę tym słowom więc nie muszę się niczego obawiać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s