O przyjaźni

Chcecie poznać moją receptę na szczęśliwe życie, miłość bez końca i najlepszy związek na świecie?

Mam nadzieję że tak. Oto ona: PRZYJAŹŃ.

Zauważyliście że w wielu komediach romantycznych pojawia się wątek miłości między przyjaciółmi? Coś jest na rzeczy. To co cementuje związek i sprawia że jest trwały to właśnie przyjaźń między partnerami. Można powiedzieć że miłość między kobietą a mężczyzną składa się z trzech komponentów przyjaźni, zaangażowania i namiętności.

Dla wielu ludzi namiętność staje się często podstawowym składnikiem, jednak uważam że budowanie na niej związku nie jest najlepszą drogą. Oczywiste, że między mężczyzną i kobietą pojawia się pożądaniem, jednak choć ważne, nie powinno być ono podstawią relacji. Sądzę, że to udany związek warunkuje udany seks, a nie na odwrót.

Pełnia radości ze zjednoczenia ciał, następuje w związku a którym najpierw zjednoczyły się dusze.

Zjednoczenie duchowe i głęboka przyjaźń, to doskonała droga do trwałego związku.

Co więc składa się na przyjaźń w związku?

1) Rozmowa, dialog, pogaduszki, pisanie wiadomości – wszystko co to sprawia że poznajemy się od każdej możliwej strony. W ferworze zakochania, podniecenia i rodzącej się namiętności ludzie często zapominają żeby ze sobą rozmawiać. A to jest NAJWAŻNIEJSZE. Tak naprawdę nie ważne o czym rozmawiacie, ale warto przegadać takie sprawy jak np. spojrzenie na świat, priorytety, i plany na życie aby z praktycznej strony przekonać się czy warto inwestować w ten związek. Nie mówię że to niemożliwe, ale moim zdaniem ciężko jest mieć udaną relację z kimś, kto ma kompletnie inne poglądy niż Ty.

2) Wspólna pasja – jedna z najważniejszych rzeczy w związku. Nieważne co to jest, ale ważne, że macie to robić razem, w miarę często i ma to obydwojgu Wam sprawiać radość. Może to być nawet szukanie wspólnych pasji, byle było coś zupełnie zewnętrznego co pozwoli wam się zrelaksować i zwyczajnie pobyć ze sobą robiąc coś ciekawego.

3) Śmiech – ile czasu się razem śmiejecie? Warto przyjrzeć się waszemu związkowi pod tym kątem. Czy macie podobne poczucie humoru, czy umiecie rozśmieszyć się nawzajem? Nie na darmo się mówi że śmiech to zdrowie. Ta mądrość ludowa jest naprawdę prawda. Śmiech odstresuje i poprawi jakość życia. Wspólny śmiech to cenne spoiwo.

Ważne jest także, czy jesteś dla tej osoby najważniejszą na świecie, i czy ona jest taką dla siebie. Czy w razie kłopotu jest pierwszą osobą do której uderzasz, czy zna ona Twoje największe sekrety. Czy jest Twoim Najlepszym Przyjacielem?

Trzecim i ostatnim komponentem jest zaangażowanie, czyli świadomość że nad związkiem trzeba cały czas pracować. To umiejętność poświęcenia i pragnienie dobra drugiej osoby. Trzeba pamiętać że relacja wymaga naprawdę dużego wysiłku z obu stron, związek to nie jest instant zupka ani szybki seks bez zobowiązań.

Związek to świadoma decyzja nastawiona na drugą osobę. Trzeba oddać jej siebie, zaangażować się, niejednokrotnie z czegoś zrezygnować… To naprawdę ważne. Przyjaźń trzyma Wasz związek kiedy namiętność wygasa a Wy nie macie siły się zaangażować. Przyjaźń to pewniak. Naprawdę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s