O cichym zabójcy

Może być ogromna, czymkolwiek jest (dotąd tego nie odkryłam), może sięgać stąd do sufitu, albo stąd do Katowic, albo nawet stąd do Księżyca. Nie ważne jak ogromna jest Wasza miłość i jak się epicko kochacie, jest jeden podstępny wróg, który Wam tę miłość nieuchronnie zabije, jeżeli nie będziecie z nim walczyć i stawiać mu czoła.

Egoizm – to on zabija każdą miłość, nawet tą, co z początku wydawała się być najwspanialsza, najpiękniejsza i bez skazy. Powoli ją wyżera, małymi kęskami pozbawia Was tego ciepła i na końcu zostawia pustym szkieletem.

Egoizm to choroba cywilizacyjna, promowana na potęge. Zewsząd słyszymy „ma być dobrze dla Ciebie”, „skup się na sobie”, może trochę więcej kariery, albo super dieta – dla Ciebie, może więcej SAMOrozwoju, albo jeszcze trochę przyjemności. Świat ukierunkowuje nas na samych siebie. Mówi się, że poświęcanie się dla innych to przeżytek, wyrzeczenia, ustępstwa i służba drugiemu są zarezerwowane raczej dla Sióstr Miłosierdzia, niż dla zwyczajnych ludzi.

Jakkolwiek ważny jest „pozytywny egoizm”, który zakłada dbanie o siebie, rozwijanie swoich pasji czy też życie w zgodzie ze sobą, to jednak zbudowanie szczęśliwego małżeństwa jest nie możliwe bez poświęcenia, kompromisów i rezygnacji z pewnych spraw

Kultura egoizmu zabija miłość, a Świat powoli stara się przekonać nas że miłość to przeżytek, który może być zastąpiony substytutami: pożądaniem, namiętnością, bogactwem czy karerą.

Życie w miłości, to życie w służbie i poświęceniu. Tylko miłość, która pokonała zakorzeniony w nas egoizm będzie kwitnąć i się rozwijać. Prawdziwe szczęście odnajduję się w życiu dla innych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s