„Spróbuj choć raz…”

Świat zalewa antychrześcijańska fala hejtu. Oskarżenia o zacofanie i nietolerancyjność to właściwie codzienność. A i sami chrześcijanie często sami są sobie winni, bo pozwalają mieszać się z błotem i oczerniać na okrągło.

Chciałam zachęcić wszystkich którzy nie są przekonani do życia zgodnie z chrześcijańskimi zasadami do przeprowadzenia małego eksperymentu.

Spróbuj choć raz żyć jak porządny chrześcijanin.

Proponuję aby przez pół roku żyć 100% wg zasad dekalogu. Niech życiu nadają kierunek Miłosierdzie i Boże Słowo. Poświęć czas żeby usłyszeć co Pan do Ciebie mówi, dbaj o siebie, wyrzekaj się używek, kłamstwa, grzechu, i wszystkiego co prowadzi do zła. Zadbaj o regularne przyjmowanie Sakramentów. Ze szczerego serca wołaj do Boga i proś aby Cię poprowadził. A Twoje relacje z innymi ludźmi niech oznacza tylko jedno słowo „miłosierdzie”. Za św. Augustynem powtórzę: „Kochaj i rób co chcesz”. A potem wróć do swojego zwykłego życia. Do pośpiechu, kłótni, alkoholu i nieczystości, kłamstwa, krętactwa i chęci zemsty. I zobacz co się bardziej opłaca, i kiedy czujesz się lepiej.

Abstrahując od dywagacji czy Kościół jest dobry czy zły, po prostu wybierz życie zgodne z nauką Jezusa, a zobaczysz jak Twoje ścieżki się prostują a w Twoje życie wkracza ład i harmonia.

Może alkohol, seks i zabawa, to to co ludzi dziś pociąga, ale chcę Wam powiedzieć że życie z Jezusem naprawdę się opłaca. To gwarantuje spokój i radość każdego dnia. Nic tego nie zastąpi, a ja na nic tego nie zamienię. Spróbuj choć raz i daj się wciągnąć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s