Pamiętaj – umierasz !

Chciałabym Wam o czymś przypomnieć: szczęścia nie można odkładać na później.

szczęścia nie można odkładać na później

Sama długo żyłam w ten sposób tłumacząc: w następnym semestrze się ogarnę, będę mistrzem organizacji i zdrowego stylu życia. Będę.

Tkwimy w nawyku odkładania szczęścia na później, do czasu gdy nastąpią pomyślne okoliczności, coś się zmieni, spełni się jakieś marzenie. Tym samym skazujemy się na bezsensowną stagnację która nie sprawia nam radości. „Nie ma takiej chwili, która byłaby za mało ważna, żeby ją dobrze przeżyć.”

„Nie ma takiej chwili, która byłaby za mało ważna, żeby ją dobrze przeżyć.”

I to nie tylko dlatego że całe nasze życie to cudowny dar, choć to prawda, ale także dlatego że ta chwila się już nigdy nie powtórzy, i co więcej może być jedną z ostatnich.

Oglądałam ostatnio film pt. „Gwiazd naszych wina”, nie dość że naprawdę mnie wzruszył, to jeszcze dał mi do myślenia. Stosunkowo często oglądam melodramaty o umierających ludziach, w których zawsze powtarza się jeden motyw.

Człowiek, dowiadując się że zostało mu nie za wiele dni na Ziemi nagle dostaje „turbo doładowanie” i zaczyna robić wszystko o czym kiedykolwiek marzył. Świadom swojej ulotności zaczyna żyć pełną piersią oraz maksymalnie wykorzystywać każdą chwilę.

wszyscy jesteśmy umierający

A teraz pomyśl, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy umierający, całe nasze życie od narodzenia, zmierza do śmierci. Jedyne co różni nas od ludzi śmiertelnie chorych to to, że nie znamy orientacyjnej daty naszej śmierci, ale w sumie to nie znaczenia, ponieważ i tak jesteśmy pewni, że ona kiedyś nadejdzie. Bardzo możliwe, że prędzej niż później.

Proszę pamiętaj że każdy dzień, w którym nie będziesz zadowolony, to jeden mniej dzień szczęśliwego życia oraz odkładanie na później to pycha która przemawia przez Ciebie bo myślisz że zdążysz. Ktoś mądry powiedział „planuj jakbyś miał żyć 100 lat, ale żyj, jakby to był Twój ostatni dzień”.

Żyjmy trochę tak, jakby każdy dzień miałby być jednym z ostatnich, ale nie na zasadzie że „mam wywalone bo zaraz umrę”, tylko na zasadzie czas zacząć robić rzeczy o których marzę. Teraz.

Szczęście zależy tylko od Ciebie, to konsekwencja osobistego wyboru, i nieustanne realizowanie go. Nie jesteś nieśmiertelny. Wybierz szczęście. Teraz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s