O zazdrości

Zazdrość jest paskudnym uczuciem.

Nie dość, że wpędza nas w podły nastrój, złość i depresje, to jeszcze na dodatek ogniskuje złe emocje na niewinnych ludziach, którym rzekomo powodzi się lepiej od nas.

Wielu ludzi zazdrości innym partnerów, pieniędzy, pracy czy dóbr materialnych. Tymczasem zazdrość może być bardzo niebezpieczna, i niszczyć zarówno nas samych, jak i nasze relacje z innymi.

Nie znalazłam sprawdzonej metody na pokonanie zazdrości. Jednak z duża pomocą przyszła mi złota myśl Ukochanego Programisty.

„Jeżeli komuś zazdrościsz, to pomyśl że nie możesz zdobyć od niego, tego jedynego elementu ale musiałabyś wziąć całe życie”.

Istotnie, często kiedy zazdrościmy innym, zapominamy, że dookoła sprawy wzbudzającej nasze pożądanie jest cała masa innych rzeczy, które niekoniecznie chcielibyśmy przejmować.

Po głębszym zastanowieniu, nasze życie wcale nie wydaje się być złe.

Podobno jest coś takiego, jak pozytywna zazdrość, która może być motywatorem do zmian, jednak sprawdzi się ona tylko w sprawach na które mamy wpływ.

Nawet najbardziej pozytywna zazdrość nie sprawi że urośniemy 10 cm albo ktoś się z nami ożeni.

Na koniec, chciałabym przypomnieć, że naprawdę nie ma sensu porównywać się z innymi. Często takie porównania stają się źródłem zgryzoty i niezadowolenia. Tymczasem jedyną osobą z którą warto się porównać jesteś Ty sam. Twój rozwój ma znaczenie, a to co myślą inni, i jak wygląda ich życie to naprawdę nie Twoje zmartwienie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s