Dekalog szczęśliwej kobiety

  1. Nikt nie może Cię uszczęśliwić poza Tobą, Twoje szczęście jest w Tobie, od Twojego nastawienia zależy to, jak życie się potoczy. Nie szukaj szczęścia na zewnątrz, odnajdź je w Sobie
  2. Twoje ciało, to Twój dom, Twoja „świątynia”, Twoja historia. Dbaj o nie. Nie dlatego, żeby wyglądać zawsze pięknie. To przy okazji. Dbaj o swoje ciało, aby miało siłę nieść Cię przez życie. Nie pozwól aby zepsuło się przez Twoją głupotę, zamiłowanie do słodyczy i Fast foodów, oraz niechęć do aktywności fizycznej. Postaw na zdrowe życie, to najbardziej opłacalna inwestycja.
  3. Zawsze pozostawaj odrębną istotą. Nie ważne jak mocno kogoś pokochasz, i jak bardzo Ci na kimś zależy, nie zapominaj o byciu sobą, nie rezygnuj z wszystkich swoich pasji i nie „poświęcaj” całego swojego czasu na pasje drugiej osoby. Nie przejmuj bezkrytycznie całego cudzego światopoglądu i zainteresowań. Pozostań osobą którą byłaś bo inaczej miłość może stać się destrukcyjnym uzależnieniem
  4. Pokochaj siebie. Nie zależnie od tego jak wyglądasz i na jakim etapie życia jesteś, pamiętaj że musisz kochać i akceptować siebie taką jaką jesteś. Kiedy poczujesz się piękna inni automatycznie zaczną Cię za taką postrzegać.
  5. Dbaj o czystość duszy. Nie ma nic piękniejszego w kobiecie niż szlachetność, czystość, łagodność i dobroć. Pamiętaj o tym i nie zatruwaj się negatywnymi emocjami i myślami.
  6. Rób to co kochasz. Nawet jeżeli to wydaje Ci się śmieszne i mało ważne, to jeżeli sprawia Ci to radość to nie zapominaj poświęcić na to czasu.
  7. Bądź dobra dla innych. Dobro zawsze do nas wraca, więc jeżeli możesz, to uczyń dla kogoś coś dobrego. Nigdy nie wiesz, kiedy Twój uśmiech, gest czy dobre słowo mogą kogoś uratować.
  8. Wystrzegaj się plotkowania, obgadywania, gadulstwa, zrzędzenia, narzekania i innych „kobiecych przypadłości”. Nie możesz być szczęśliwą kobietą mając w sobie jad i chęć dogryzienia innym.
  9. Pamiętaj że zawsze jesteś kochana przez Boga. Cokolwiek się dzieje, On jest zawsze blisko Ciebie, dla Niego jesteś piękna, ważna i potrzebna. Zaufaj Mu, daj się poprowadzić i uwierz że tylko On może uleczyć Cię z Twojej słabości.
  10. Kochaj swoją kobiecość, wszystkie jej atrybuty, jak również pewnie niedogodności. Nie daj sobie wmówić że nie ma różnicy między kobietą a mężczyzną. Emanuj kobiecością i wykorzystuj ją. Dawaj świadectwo. Pozwól mężczyznom być mężczyznami a sama ciesz się swoją kobiecością.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s