O moim minimalizmie

Mój minimalizm to sposób na bolączki które wplątały się do mojego życia poprzez pośpiech, stres, nadmiar obowiązków i niedomiar czasu wolnego.

Jestem zachwycona ideą, w której być jest znacznie cenniejsze niż mieć, w której radość przeżywania przewyższa radość posiadania. Najważniejsze dla mnie zasady, na których chcę opierać moje życie, wyrastają z filozofii minimalizmu, są jednak zaprawione moim podejściem do Świata, moimi poglądami i przekonaniami. Nie mniej jednak to właśnie minimalizm jest głównym nurtem, który przebija się przez te wszystkie postanowienia.

Jakie więc są zasady mojego minimalistycznego życia.

  1. Relacja z Bogiem jest sprawą najbardziej kluczową, na której dopiero może opierać się cała reszta. Relacja ta pełna jest prostoty, a jedyne co jest ode mnie wymagane to czas i obecność. Pragnę poświęcić Bogu czas, z którego i tak skorzystam zwłaszcza ja. Chciałabym odbudować relację, która osłabła na skutek moje zabiegania i przywrócić Bogu właściwe, naczelne miejsce w moim życiu.
  2. Relacje z ludźmi opierają się również na obecności. Chciałabym poświęcać moim najbliższym więcej czasu, więcej siebie i tego, co mogę im ofiarować. Zamiast skupiać się na materialnych aspektach radośnie spędzać czas przebywając ze sobą
  3. Mam już wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia. Moje szczęście jest we mnie, i żadne zewnętrzne aspekty nie mogą być podstawą do budowania zadowolenia z życia.
  4. Uważność jest kluczem do szczęśliwego życia. Tylko chwila która jest teraz ma znaczenie. Uświadomienie sobie z całą mocą, że moment który jest teraz nigdy nie wróci pozwoli mi cieszyć że życiem maksymalnie. Pozwolić odejść przeszłości, nie planować za dużo na przyszłość tylko robić swoje, robić dobrze w danej, konkretnej chwili.
  5. Jedzenie jest moim paliwem. Nie chcę zaśmiecać moje organizmu składnikami które mu szkodzą, lub które nie wnoszą nic pożytecznego. Chciałabym gotować tanio, prosto i zdrowe z maksymalnie naturalnych składników. Odżywiać się poprawnie nie marnując przy tym dużych ilości czasu i pieniędzy.
  6. Aktywność fizyczna musi stać się nierozerwalnym elementem mojego życia, ponieważ w zdrowym ciele zdrowy duch. Wzmocnienie ciała i pozbycie się bólu pomoże z pewnością w poprawie samopoczucia i wzroście energii do działania.
  7. Nie chcę obrastać rzeczami. Będę poszukiwać rozwiązania, które pozwoli mi na maksymalne zminimalizowanie ilości rzeczy które posiadam. Mniej rzeczy – mniej problemów.
  8. Minimalizm ma pomóc mi skoncentrować się na zadaniach, na nauce, na pracy. Dlatego chciałbym, aby przekładał się na wzrost produktywności i spadek marnowanego czasu (zwłaszcza online)
  9. Dzięki uproszczeniu mojego życia, i nadaniu mu właściwych priorytetów chcę być po prostu szczęśliwsza i zdrowsza
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s